sobota, 27 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Siódme miejsce Jana Masteli w ME w sumo

informacja prasowa sekcji sumo KS Dalin Myślenice

W dniach 24-27.05 Loutraki (Grecja) odbyły się Mistrzostwa Europy w Sumo. Jednym z reprezentantów Polski był Jan Mastela, zawodnik Klubu Sportowego Dalin, który walczył w grupie seniorów w kat. wagowej do 85 kg. Aby zakwalifikować się do reprezentacji Polski Jan Mastela wygrał ze znaczną przewagą rywalizację w zawodach krajowych. W tym roku wywalczył złote medale w Pucharze Polski w Ropczycach oraz w Mistrzostwach Polski w Krotoszynie.

Podczas Mistrzostw Europy Janek stoczył cztery walki, z których dwie wygrał i zajął siódme miejsce w grupie szesnastu zawodników. Pierwszą walkę wygrał z Grekiem Ravto Gianisem, a w kolejnej został pokonany przez późniejszego finalistę Sviatoslava Semykarasa z Ukrainy. W repasażach pokonał Estończyka Jana Kusika, a następnie uległ w pojedynku z Węgrem Patrikiem Buzasem.

Zmagania podczas mistrzostw były transmitowane na żywo przez internet w serwisie You Tube. Cieszy nas postawa Janka Masteli, który we wszystkich walkach wykorzystywał swoje doświadczenie z poprzednich zawodów. Do strefy medalowej zabrakło niewiele, ponieważ podczas walki z zawodnikiem z Ukrainy sędziowie nie wychwycili jego wcześniejszego wyjścia nogą za pole walki (widoczne dopiero na stopklatce).