sobota, 27 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Srebro i brąz zawodników KS Dalin Myślenice na Mistrzostwach Polski Seniorów w Sumo

informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin Myślenice

Wielką niespodziankę sprawili zawodnicy sekcji zapaśniczej i sumo myślenickiego Dalinu zdobywając na Mistrzostwach Polski Seniorów w Siedlcach dwa medale: srebrny i brązowy.

Srebrny medal wywalczył Jan Mastela w kat. wagowej do 85 kg. Janek wygrał cztery walki, a w finale przegrał z aktualnym brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy Mateuszem Naworolem z Zamościa. Należy zaznaczyć, że Mastela wylosował najtrudniejszą grupę eliminacyjną, w której pokonał między innymi dwóch wielokrotnych medalistów Mistrzostw Europy Mikołaja Mrowińskiego z Krotoszyna i Piotra Sikorę z Kobylina. W półfinale pokonał Dawida Kurasia z Lubziny – Mistrza Europy Juniorów z 2021 roku. Podczas walki finałowej dał się zaskoczyć znacznie bardziej doświadczonemu przeciwnikowi. Brązowy medal wywalczył Robert Proszkowiec, który w ostatniej chwili dołączył do reprezentacji klubu. Mimo braków w przygotowaniach do zawodów, walczył bardzo aktywnie lecz zabrakło trochę szczęścia do zajęcia wyższej lokaty.

Ze względu na najwyższą rangę zawodów wyjazd do Siedlec zaplanowany był jako przetarcie przed Mistrzostwami Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w Pyrzycach za dwa tygodnie. Janek zaskoczył zdobywając srebrny medal będąc jeszcze Juniorem. Nie mniejszym zaskoczeniem był brązowy medal Roberta Proszkowca wywalczony w kat. wagowej do 115 kg. Zawodnicy wyjechali do Siedlec w towarzystwie Wojciecha Grywalskiego, który w ubiegłym tygodniu ukończył kurs instruktorski w Poznaniu i zdobył uprawnienia trenera zapasów.

Wyjazd do Siedlec został zrealizowany dzięki pomocy naszych wiernych sponsorów Marty i Jana Sawickich oraz Jarosława Bochenka, którym dedykujemy ten sukces.

Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzików w Zapasach Katowice 18.03.2023

W sobotę 18.03.2023 w Katowicach odbywały się Mistrzostwa Śląska, w których uczestniczyła ponad setka zawodników ze Śląska i z Małopolski. KS Dalin reprezentował Jakub Tomera – nasz jedyny zawodnik z licencją uprawniającą do startu w tej grupie wiekowej. W kat. wagowej do 32 kg walczyło jedenastu zawodników. W pierwszej walce Kuba pokonał Jakuba Ściślaka z Katowic, a w kolejnej natrafił na faworyta w tej kategorii Jana Wołowicza z klubu Hardzi Jaroszowiec. Walka była zacięta, Kuba trzymał nawet przeciwnika w pozycji zagrożonej, lecz uległ na punkty w drugiej rundzie. Kolejną walkę o brązowy medal również stoczył z bardziej doświadczonym Franciszkiem Skowronem także z Jaroszowca. Ta walka była bardziej wyrównana, lecz zakończyła się porażką Kuby w drugiej rundzie. Jakub Tomera został ostatecznie sklasyfikowany na piątym miejscu.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.

O karierze Janka Masteli będziecie Państwo mogli przeczytać w kwietniowym wydaniu SEDNA