sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Święci Małopolski – wyjątkowy koncert w Myślenicach

informacja prasowa

Fundacja Akuratna zaprasza wszystkich do udziału w wyjątkowym widowisku muzycznym „Dekalog Narodu Polskiego – 10. świętych i błogosławionych z Małopolski”, który odbędzie się już 22 września (piątek) o godz. 19:00 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Myślenicach (Osiedle), w którym wystąpią: Agnieszka Cudzich, Krzysztof Iwaneczko i Arkadio.

Widowisko zostało oparte na przekazie płynącym z życia dziesięciu błogosławionych i świętych związanych z Małopolską. Każda z postaci jest inspiracją do rozważenia istotnych punktów, które są spoiwem narodowym i mają ponadczasowy charakter. Koncert będzie mieć charakter widowiska, w którym ukazane zostaną treści błogosławionych i świętych z Małopolski w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem scenografii multimedialnej – synergii światła, obrazu i dźwięku. Całość zadania ma wymiar zarówno artystyczny jak i edukacyjny. Reżyserem koncertu jest Leszek Zduń, a kierownikami muzycznymi wydarzenia są Marcin Pospieszalski i Piotr Cudzich. Widowisko poprowadzą Joanna Kwiatkowska-Zduń i Michał Chorosiński. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas koncertu wolontariusze Fundacji Akuratna będą kwestować na cel leczenia i rehabilitacji swoich podopiecznych: Karolinki Palacz i Franka Mruga. 100% zebranych środków trafi do podopiecznych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje: Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Wydarzenie „Dekalog Narodu Polskiego – 10. Świętych i Błogosławionych z Małopolski” dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa i Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – Edycja 2023 Wolność po Polsku.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.