Warsztaty w MOKiS-ie

Przeczytało: 280

Interesujesz się mediami? Marzysz o dziennikarskiej karierze? A może lubisz aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym online? Chciałbyś mieć własnego bloga? Zastanawiasz się, jak poruszać się w świecie medialnych komunikatów? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mediach? Czym są? Wyrocznią? Instrumentem władzy? Źródłem informacji? Narzędziem kontroli? A może po prostu wyznacznikiem trendów i przepustką do popularności. Mamy dla ciebie interesującą propozycję.

Kompetencje medialne. Klucz do sukcesu.

Kompetencje medialne, a przede wszystkim świadome wykorzystanie narzędzi online, to umiejętności, które z całą pewnością potrzebne są we współczesnym życiu. Nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim młodzieży, która coraz częściej świat wirtualny łączy nierozerwalnie z rzeczywistością offline. Z myślą o młodzieży z terenu gminy Myślenice Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przystąpił do projektu pn. „Sieć na kulturę” w ramach którego zrealizowane zostanie cykl szkoleń z zakresu kompetencji medialnych.

– Podczas szkolenia uczestnicy poznają cyfrowe narzędzia przydatne w codziennym życiu. Dowiedzą się, jak tworzyć spersonalizowane prezentacje, posługiwać się programami graficznym. Poznają zawiłości netykiety, a także sposoby na atrakcyjne prezentowanie się w sieci. Nauczą się rozpoznawać nieprawdziwe treści i jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych. A co najważniejsze, dowiedzą się w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze – wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, który będzie współprowadzącym warsztaty.

Kto może uczestniczyć w bezpłatnym kursie?

Całość zajęć będzie miała charakter online na dobrze znanej wszystkim młodym ludziom platformie Teams. W sumie do wypracowania jest 30 godzin lekcyjnych (po 45 minut). Spotkania warsztatowe będą odbywać się w każdy wtorek i czwartego od godz. 16.00 do 19.00. Pierwsze zajęcia dla zakwalifikowanych uczestników odbędę się 1 marca 2022 na platformie Teams. Warsztat dedykowany jest młodzieży w wieku 15 – 18 lat z terenu Miasta i Gminy Myślenice.

Rekrutacja. Kto i kiedy?

Cykl warsztatów z zakresu kompetencji medialnych realizowany przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu adresowany jest do młodzieży w wieku 15-18 lat z terenu Gminy Myślenice. Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy mogą zakwalifikować maksymalnie 10 osób. Pierwsze warsztaty odbędą się 1 marca 2022 (wtorek) od godz. 16.00 do 19.00. Cały cykl potrwa do końca marca, a w sumie odbędzie się 10 spotkań (w każdy wtorek i czwartek marca 2022). Po przytępieniu do szkolenia udział w warsztatach jest obowiązkowy. Rekrutacja rozpoczęła się 11 lutego i potrwa do 21 lutego do godz. 10.00. Zapisy prowadzone są w formie online pod adresem www.mokis.myslenice.pl

Tematyka szkolenia.

W całym cyklu przewidziano przekrojowe podejście do kompetencji cyfrowych. Podczas spotkań poruszone zostaną m.in. zagadnienia z zakresu: wykorzystania narzędzi online do zdobywania informacji i poznawania świata, porównania narzędzi informujących o bieżących wydarzeniach i trendach, netykiety, korzystania z portali internetowych w celu budowania wizerunku, pracy w sieci, cech dobrej prezentacji online, rozpoznawania prawdziwych treści i manipulacji oraz wielu innych.

Informacje dodatkowe.

Szczegółowych informacji na temat cyklu warsztatów udziela Piotr Szewczyk mailowo: piotr.szewczyk@myslenice.pl. Dodatkowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie www.mokis.myslenice.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). http://www.mokis.myslenice.pl/index.php/wydarzenia-artystyczne/koncerty/2131-kompetencje-medialne-szkolenie-dla-mlodziezy