środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Wystawa na myślenickim rynku

informacja prasowa Muzeum Niepodległości w Myślenicach

W Myślenicach trwa festiwal „Dni Polonii i Polaków”, w ramach którego przygotowano szereg atrakcji nawiązujących do polskiej kultury. Jednym z punktów programu jest wystawa plenerowa „Książę Kazimierz Lubomirski – dobroczyńca Myślenic”, a jej oficjalne otwarcie odbyło się w środę 8 maja na myślenickim Rynku. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Fundacji Książąt Lubomirskich.

Plenerowa wystawa w całości została poświęcona pamięci Księcia Kazimierza Lubomirskiego, przybliżając jego sylwetkę, dokonania oraz zaangażowanie w działalność na rzecz Myślenic, całego kraju, ale również amerykańskiej Polonii. Uroczyste otwarcie stanowiło symboliczne rozpoczęcie trwającego od wczoraj festiwalu „Dni Polonii i Polaków”, a samą wystawę będzie można oglądać na myślenickim rynku do końca maja, po czym zostanie przeniesiona pod budynek Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

W uroczystości otwarcia udział wzięli burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder, organizator festiwalu, Jean Marie Novak oraz pozostali zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciel Fundacji Książąt Lubomirskich, Michał Wójcicki, członkini rodu Lubomirskich, pani Bożena Mytkowicz i pan dr Łukasz Chrobak (IPN). Całość poprowadził dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach, Łukasz Malinowski.

Wydarzeniem nawiązującym do tematyki wystawy był też wykład pod tytułem „Książę Kazimierz Lubomirski: biznesmen i dyplomata”, który został wygłoszony przez doktora Łukasza Chrobaka.

Foto: archiwum gminne

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.