piątek, 26 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

𝗠𝗶𝘀𝘁𝗿𝘇𝗼𝘀𝘁𝘄𝗮 𝗠𝗮𝗸𝗿𝗼𝗿𝗲𝗴𝗶𝗼𝗻𝘂 𝗣𝗼ł𝘂𝗱𝗻𝗶𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗶 𝗠𝗶ę𝗱𝘇𝘆𝘄𝗼𝗷𝗲𝘄𝗼𝗱𝘇𝗸𝗶𝗲 𝗠𝗶𝘀𝘁𝗿𝘇𝗼𝘀𝘁𝘄𝗮 𝗠ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗸ó𝘄 Polskiego Związku Karate

5 Marca 2022 roku w Dukli odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej Polskiego Związku Karate. W turnieju udział wzięło ok. 250 zawodników z 36 klubów. Myślenicką Akademię Karate „Byakko” reprezentowało 11 zawodników, którzy zdobyli 7 medali indywidualnych, co dało naszemu klubowi 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1 miejsce zajął Krośnieński Klub Kyokushin Karate, 2 miejsce – ARS Klub Kyokushinkai z Limanowej, 3 miejsce przypadło Myślenickiej Akademii Karate Byakko oraz ex aequo Rzeszowskiemu Klubowi Sportów Walki System i Sanockiemu Klubowi Karate Do-Kyokushinkai.
W kategoriach indywidualnych Myśleniccy zawodnicy zajęli następująco 1 miejsca: Marcin Sturgulewski – kata seniorów, Mieszko Fąfara, młodzik – 45kg, który wywalczył złoty medal po 3 wygranych pojedynkach.
Srebrne medale zdobyli: Aleksander Nowak, Junior – 70kg, który pierwszą walkę wygrał pewnie, natomiast drugą walkę stoczył bardzo wyrównaną z jednym z najlepszych zawodników w kraju, która została okrzyknięta walką wieczoru i rozstrzygnęła ją dopiero dogrywka na korzyść przeciwnika.
Dwa srebra przywiózł Adrian Paszkowski w kat. junior młodszy – 50kg. Adek stoczył  najwięcej pojedynków. W drodze do finału pokonał 3 mocnych zawodników. W ostatniej rundzie trafił na murowanego faworyta turnieju, z którym stoczył pełną walkę. Drugi medal zdobył w kategorii kata juniorów młodszych wśród 15 przeciwników.
Z Brązowym medalem wrócili: Dawid Burkat, młodzik + 60kg, który w pierwszej walce pokonał ponad 20 kg cięższego przeciwnika przez wazari (pół punktu). W drugiej natomiast zabrakło niewiele aby awansować do finału, Michał Wołoszyn, młodzik – 50 kg debiutował na turnieju w konkurencji kumite. Pierwszą walkę wygrał bardzo pewnie. W półfinale trafił na późniejszego zwycięzcę kategorii i zakończył turniej na najniższym stopniu podium.
Barwy klubu godnie reprezentowali również: Inga Strzebońska w kata juniorek, Oliwia Kocot w kata juniorek młodszych, Kajetan Niedośpiał w kumite juniorów – 65kg, Julia Wielgus w kumite juniorek młodszych – 55kg oraz Mikołaj Śliwa w kumite młodzików – 50kg. Zdobyli kolejne cenne doświadczenie na turnieju wysokiej rangi. Wielkie gratulacje dla całej ekipy. Z roku na rok widać zauważalny progres naszych zawodników. Po 4 latach działalności śmiało rywalizujemy z klubami, z wieloletnimi tradycjami. To daje nadzieje na wysokie i powtarzalne wyniki w przyszłości.