sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kacper i Kuba w Rajdzie Śląska

informacja prasowa Orlen Team

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, reprezentujący ORLEN Team, w ten weekend przeniosą się z tras Dolnego Śląska na Podbeskidzie, gdzie wezmą udział w Rajdzie Śląska. Jest to kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP), która awansowała do FIA European Rally Trophy (FIA ERT) – międzynarodowych rozgrywek pod egidą FIA. W miniony weekend załoga solidnie przygotowywała się do startu, biorąc udział w Tarmac Masters, gdzie zdobyła 2. miejsce.

Podczas 5. Turbojulita Rally, Kacper i Kuba zajęli drugie miejsce na odcinkach wokół Jedliny Zdrój, co stanowiło dobrą próbę przed nadchodzącymi mistrzostwami Polski. W stawce Rajdu Śląska, który liczy 50 załóg w RSMP, będą rywalizować korzystając ze swojej Skody Fabii Rally2 Evo. Na ich auto zostanie przyklejony numer 3.

Rajd Śląska to wyjątkowa impreza, dlatego cieszę się, ze organizator w tym roku przygotował odcinki na miarę rajdów na Śląsku. Próby wyglądają na mega trudne i bardzo techniczne. My zaliczyliśmy bardzo dobry trening podczas 5. Turbojulita Rally i wydaje mi się, że jesteśmy dobrze przygotowani. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia w Katowicach oraz wzdłuż odcinków na Podbeskidziu! Razem z naszymi partnerami: Grupa ORLEN, RMF FM, Miasto i Gmina Myślenice, Overcrest – Sim & Rally School Center, oraz zespołem XIQIO Racing będziemy starać się walczyć o jak najlepszy wynik – mówi Kacper Wróblewski, a Kuba Wróbel dodaje: – Tarmac Masters w Jedlinie Zdrój za nami. Bardzo wysokie tempo konkurencji od samego początku, zmienna pogoda oraz wspaniałe odcinki dały nam naprawdę solidny trening przed kolejną rundą mistrzostw Polski. Z kolei licznie zgromadzeni kibice wzdłuż oesów dodawali nam powera. Zapraszamy tym razem na Podbeskidzie i na serwis pod Stadionem Śląskim w Chorzowie!

Rajd Śląska będzie trwać trzy dni. Pierwszego dnia zawodnicy rywalizują na 4-kilometrowym odcinku w centrum Katowic. Drugiego dnia rajdowe duety mają do przejechania 7 odcinków, z czego ostatni odbędzie się pod Stadionem Śląskim w Chorzowie. Trzeciego dnia zawody skupią się na dwóch odcinkach pokonywanych dwukrotnie. Cała trasa Rajdu Śląska to łącznie 150,34 km odcinków specjalnych.

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: Grupa ORLEN, RMF FM, Miasto i Gmina Myślenice, Overcrest – Sim & Rally School Center oraz XIQIO Racing.

Więcej na:

https://www.facebook.com/KacperWroblewskiRallyDriver

https://www.instagram.com/kacperwroblewski_rallydriver

foto: archiwum teamu

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.