Ruszył II etap budowy nowej szkoły w Dziekanowicach

Burmistrz Dobczyc Tomasz Suś oraz prezes myślenickiej firmy budowlanej WI-BA Tadeusz Baran podpisali wczoraj w murach Urzędu Gminy i Miasta umowę o realizacji II etapu budowy Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach.

Budowę rozpoczęła jeszcze poprzednia ekipa z burmistrzem Pawłem Machnickim na czele. Wartość tego etapu budowy to 14 i pół miliona złotych (brutto). Trzy i pół miliona gmina otrzymała w formie promesy z budżetu państwa, resztę musi dołożyć z własnej kasy, a że ta nie bardzo jest w stanie wytrzymać tak duży wysiłek, konieczne będzie zaciągnięcie kredytu.

II etap budowy tak potrzebnej w Dziekanowicach szkoły (dzieci uczą się w tej chwili w kilku różnych, wynajmowanych przez gminę budynkach) ma zostać zakończony dokładnie za rok. Prezes Tadeusz Baran obiecał, że termin zostanie dotrzymany. Oznaczałoby to, że już po wakacjach 2020 dzieci z podstawówki i przedszkolaki (w nowym budynku znajdzie swoje lokum także przedszkole) rozpoczną naukę w nowym, pięknym, przestronnym i nowoczesnym budynku.

Na zdjęciu: Moment podpisywania umowy. Pierwszy z prawej – prezes firmy WI-BA Tadeusz Baran, trzeci od prawej – burmistrz Dobczyc Tomasz Suś.

Foto: Maciej Hołuj