Złóż swój wniosek do Budżetu Obywatelskiego

Przeczytało: 78

Informacja prasowa UMiG Myślenice
Od 17 czerwca można składać zadania do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice. Mieszkańcy mogą to zrobić zarówno elektronicznie za pośrednictwem platformy internetowej www.bo.myslenice.pl jak również w wersji papierowej na Dziennik Podawczy w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice.
Zachęcam wszystkich mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów, ponieważ Budżet Obywatelski to najlepsza możliwość bezpośredniego wpływu na małe inwestycje, rozwój lokalnego środowiska, społeczeństwa, czy infrastruktury. Dzięki wprowadzonym zmianom w tym roku każda miejscowość z naszej gminy oraz miejskie okręgi mają do zagospodarowania większe kwoty niż w latach poprzednich. Przypominam, że od 17 do 28 czerwca można składać wnioski, następnie zostaną zweryfikowane przez wydziały merytoryczne Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, by w połowie września przeprowadzić głosowanie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
Każde z sołectw w Gminie Myślenice wzorem lat ubiegłych ma pulę środków do wykorzystania na zadanie w swoim regionie, natomiast mieszkańcy miasta w jednym z dwóch okręgów w zależności od miejsca zamieszkania. Oprócz tego istnieje możliwość zgłoszenia zadania ogólnomiejskiego do wartości 200 tysięcy zł.
Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom Gminy Myślenice decydować na co wydać pieniądze z miejskiego budżetu. Każdy, kto skończył 16 lat i jest mieszkańcem gminy, może zgłosić swój projekt zbierając listę poparcia z dwudziestoma podpisami. Szczególnie polecamy składanie wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy internetowej www.bo.myslenice.pl. Korzystając z elektronicznego formularza można rozpocząć pisanie projektu i w każdej chwili zapisze się jako wersja robocza, którą można dowolnie zmieniać lub uzupełniać do ostatniego dnia składania wniosków. W wersji papierowej po złożeniu projektu na Dziennik Podawczy już nie można wprowadzać zmian, natomiast wersja elektroniczna aż do 28 czerwca daje taką możliwość – tłumaczy Marek Pajka z Wydziału Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji, który koordynuje Budżet Obywatelski w Gminie Myślenice.
Regulamin Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice oraz formularze wniosków można znaleźć na stronach internetowych myslenice.pl oraz bo.myslenice.pl. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Wydziałem Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice, ul. Rynek 8/9, pok. nr 12 – telefon: 12 639 23 08, 12 639 23 09

Nie odnaleziono wydarzeń!