Debata nad bezpieczeństwem w Osieczanach

Przeczytało: 127

W budynku SP w Osieczanach odbyła się druga już debata dotycząca bezpieczeństwa na drodze K1928 przebiegającej przez tą wieś. Pierwsza debata miała miejsce 8 lutego tego roku i zgromadziła szeroką rzeszę lokalnej społeczności. Tym razem na debatę stawiło się kilka osób. Podobno niezbyt fortunna była godzina jej rozpoczęcia.
W debacie udział wzięli przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji z naczelnikiem Wydziału Ruchu oraz zastępca komendanta jak również dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.
Jak powiedział Jerzy Grabowski (dyr. ZDP w Myślenicach) od 8 lutego wiele w kwestii bezpieczeństwa uczyniono. Wyremontowano ciąg drogi prowadzącej z Zarabia (wraz z mostem na Rabie oraz nowym rondem) przez Osieczany, most osieczański aż do ronda im. Lecha Kaczyńskiego. Na całej długości drogi zbudowano chodnik, którym można bezpiecznie dotrzeć z Zarabia do Osieczan. Przeprowadzono także badania ruchu na drodze prowadzącej przez Osieczany. Podczas jednej tylko doby pokonuje ją … 10 tysięcy pojazdów, w tym osobowych najwięcej, ale także samochody ciężarowe i dostawcze. W toku debaty Jerzy Grabowski wspomniał o planowanej przebudowie skrzyżowania w centrum Osieczan na rondo. Oraz ewentualnej budowie trzeciego pasa. Policjanci i dyrektor odpowiadali także na pytania mieszkańców.
Foto: Maciej Hołuj