Historii Bartłomieja Leśniaka ciąg dalszy

Przypominamy postać Bartłomieja Leśniaka, mieszkańca myślenickiej ulicy Średniawskiego, który od ponad roku walczy z developerem stawiającym obok jego domu budynek.

O sprawie pisaliśmy w lutym tego roku, kiedy ruszała budowa. Dzisiaj budynek stoi prawie gotowy, mieszkania są sprzedawane, ale pan Bartłomiej wciąż ma wiele wątpliwości. Wiele też w tym czasie się wydarzyło. Bartłomiej Leśniak nie ustaje w swoich działaniach. Ostatnio otrzymał z Urzędu Miasta i Gminy pismo, w którego treści został powiadomiony o podjęciu postępowania mającego na celu wygaszenie decyzji byłego burmistrza Myślenic o warunkach zabudowy (na jej podstawie starostwo powiatowe w Myślenicach wydało developerowi pozwolenie na budowę). Z takim wnioskiem do Urzędu Miasta i Gminy wystąpiła Prokuratura Rejonowa w Krakowie.

Rozmowę z Bartłomiejem Leśniakiem znajdziecie Państwo w najnowszym numerze „Sedna”, który w kioskach pojawi się 10 grudnia.

Na naszym zdjęciu Bartłomiej Leśniak przy tablicy informacyjnej powstającego budynku (pustej zresztą, jak widać na załączonym obrazku).

foto: Maciej Hołuj